شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

قیمت کل: ریال ‎0

چگونه دو لپ تاپ را با استفاده از LAN به یکدیگر متصل کنیم؟

اتصال دو لپ تاپ از طریق LAN (شبکه محلی) یک راه خوب برای انتقال اطلاعات بین دو و یا انجام بازی های چندنفره با یک ارتباط سازگار و قابل اعتماد است. شما می توانید اطلاعات را با استفاده از کابل LAN و یا به صورت بی سیم بین دو کامپیوتر انتقال دهید.

چگونه دو لپ تاپ را با استفاده از LAN به یکدیگر متصل کنیم؟

چگونه دو لپ تاپ را با استفاده از LAN به یمدیگر متصل کنیم؟

 

سه روش: استفاده از کابل (Windows)، به صورت بی سیم، استفاده از کابل (Mac)

 

اتصال دو لپ تاپ از طریق LAN (شبکه محلی) یک راه خوب برای انتقال اطلاعات بین دو و یا انجام بازی های چندنفره با یک ارتباط سازگار و قابل اعتماد است. شما می توانید اطلاعات را با استفاده از کابل LAN و یا به صورت بی سیم بین دو کامپیوتر انتقال دهید.

 

 

روش 1: استفاده از کابل (Windows)

 

 

1- یک کابل شبکه دو طرفه تهیه کنید. این یک نوع کابل اترنت است که برای اتصال دو کامپیوتر به یکدیگر استفاده می شود. اگر کامپیوتر قدیمی دارید، باید از یک کابل دو طرفه استفاده کنید. کابل های معمولی برای کامپیوترهای قدیمی مناسب نیستند. هیچ تفاوتی بین دو کابل وجود ندارد. 

 

 

 

1_2

 

2- کابل را به پورت شبکه در هر دو لپ تاپ وصل کنید. پورت شبکه جایی است که معمولا کابل اترنت را وارد آن می کنید.

 

 

 • توجه داشته باشید برخی لپ تاپ های جدید پورت اترنت ندارند. برخی از سازندگان لپ تاپ پورت شبکه در لپ تاپ قرار نمی دهند بنابراین آنها سبک تر و باریک تر می شوند. اگر لپ تاپ شما پورت شبکه نداشت از روش بی سیم استفاده کنید.

   

   

   

  1_3

 

 

3- در هر کامپیوتر به Conrtrol Panel بروید. با توجه به نسخه ویندوز، محل قرارگیری آن متفاوت است.

 

 

 • ویندوز 8: دکمه Windows در سمت چپ دکمه Alt را فشار دهید و سپس "Control Panel" را تایپ کنید. سپس روی آیکن ظاهر شده آن کلیک کنید.

 • در ویندوز 7، ویستا و XP: دکمه Windows در سمت چپ دکمه Alt را فشار دهید و سپس "Control Panel" را تایپ کنید. سپس روی آیکن ظاهر شده آن کلیک کنید.همچنین می توانید منوی Start را فشار دادن آیکن آن در گوشه سمت چپ پایین صفحه نمایش باز کنید.

   

   

   

  1_4

4- مطمئن شوید هر دو کامپیوتر به یک شبکه متصل هستند. در Control Panel هر دو کامپیوتر، "System" را در نوار جستجو در گوشه سمت راست پنجره جستجو کنید. روی عنوان Syste کلیک کنید. شما باید اطلاعاتی در مورد کامپیوتر خود مانند سازنده، مدل و غیره را ببینید.

 • به پایین صفحه و به "Computer name, domain, and workgroup settings"بروید. روی "change settings" داخل دسته بندی ها بروید. یک پنجره جدید با عنوان "System Properties" باید در داخل پنجره باز شود. روی دکمه  Change در بالای پنجره کلیک کنید.

 • همان نام را برای گروه کاری در هر دو کامپیوتر انتخاب کنید. نام آن مهم نیست. فقط برای این که هر دو کامپیوتر نام گروه کاری یکسانی داشته باشند.

   

   

   

  1_5

5- کاربران ویندوز 8: دوباره در Control Panel نام "Network and Sharing Center" را پیدا و روی آن کلیک کنید. این خانه ها همه گزینه های لازم برای اصلاح شبکه را دارند.

 • ممکن است ساده ترین راه برای پیدا کردن آن این باشد که آن را در جعبه جستجو در گوشه سمت راست بالای پنجره Contol Panel تایپ کنید.

 • در "Network and Sharing Center" روی  "Change Adapter Settings" در سمت چپ پنجره کلیک کنید.  

   

   

   

  1_6

6- کاربران ویندوز 7، ویستا و XP: مستقیما "Network Settings" را از Control Panel باز کنید. در جعبه جستجو در گوشه سمت راست بالای پنجره جستجو کنید.

 

 

 

1_7

7- روی گزینه Local Area Connection در "Network Connections" کلیک کرده و "Properties" را انتخاب کنید.

 

 

 

1_8

8- زیر "This connection uses the following items" گزینه "Internet Protocol (TCP/I4" را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. سپس روی  "Properties" کلیک کنید.

 

 

 

1_9

9- در پنجره جدید روی گزینه "Use the following IP address" کلیک کنید. این به شما اجازه می دهد به طور دستی در یک آدرس وارد شوید.این مقادیر را برای هر کامپیوتر وارد کنید:

 • کامپیوتر 1:

            IP Address: 192.168.0.1

             Subnet Mask: 255.255.2550

            Default Gateway: Do not enter in a value

 • کامپیوتر 2: 

 

          IP Address: 192.168.0.2     

          Subnet Mask: 255.255.255.

Default Gateway: Do not enter in a value

 

 

 

 

1_10

10- روی دکمه "OK" کلیک کنید تا تنظیمات اجرا شود. حالا شما باید قادر باشید تا فایل ها را بین دو کامپیوتر از طریق کابل LAN به اشتراک بگذارید. ممکن است لازم باشد تا هر کامپیوتر را ری استارت کنید. 

 

روش 2: به صورت بی سیم (ویندوز)

 

 

 

2_1

1- روی هر کامپیوتر به Control Panel بروید. با توجه به نسخه ویندوز، در محل های مختلفی قرار دارد.

 • ویندوز 8: دکمه Windows در سمت چپ دکمه Alt را فشار دهید و سپس "Control Panel" را تایپ کنید. سپس روی آیکن ظاهر شده آن کلیک کنید.

 • در ویندوز 7، ویستا و XP: دکمه Windows در سمت چپ دکمه Alt را فشار دهید و سپس "Control Panel" را تایپ کنید. سپس روی آیکن ظاهر شده آن کلیک کنید.همچنین می توانید منوی Start را فشار دادن آیکن آن در گوشه سمت چپ پایین صفحه نمایش باز کنید.

   

   

   

  2_2

2- در جعبه جستجو در گوشه سمت راست بالای پنجره "HomeGroup" را جستجو کنید. روی عنوان HomeGroup که بعد از جستجو ظاهر  می شود کلیک کنید.

 

 

 

2_3

3- در پنجره HomeGroup روی دکمه "Create a homegroup" در سمت راست پایین پنجره کلیک کنید.

 • توجه داشته باشید که دکمه فقط هنگامی که شما عضو هیچ  HomeGroup  نیستید فعال است. اگر عضو هستید، HomeGroup را که در آ« عضو هستید ترک کنید تا این دکمه فعال شود.

   

   

   

  2_4

4- روی اولین پنجره ای که به صورت pop up باز می شود کلیک کنید. این پنجره فقط نحوه کار HomeGroup را بیان می کند.

 

 

 

2_5

5- انتخاب کنید کدام نوع از فایل ها را می خواهید بین کامپیوترها به اشتراک بگذارید. می توانید فایل هایی مانند : تصاویر، اسناد، موزیک، ویدئو و پرینترها را انتخاب کنید. با توجه به نیازهایتان، آنها را انتخاب یا حذف کنید. روی next کلیک کنید.

 

 

 

2_6

6- پسوردی ر ا که در صفحه بعدی نشان داده می شود را یادداشت کنید. این پسوردی است که دستگاه های دیگر  برای اتصال به HomeGroup  باید آن را وارد کنند. سپس روی finish کلیک کنید.

 

 

 

2_7

7- روی کامپیوتر دوم حالا باید قادر باشید HomeGroup  جدید نمایش داده شده روی صفحه HomeGroup  را ببینید. به جای ساختن یک گروه جدید، به گروه متصل شوید و پسورد را وارد کنید. حالا شما قادر هستید فایل ها روی شبکه به اشتراک بگذارید.

 

روش 3 : با استفاده از کابل (Mac)

 

1- یک کابل شبکه دوطرفه تهیه کنید. یک نوع کابل اترنت است که برای اتصال دو کامپیوتر به یکدیگر استفاده کند. اگر یک کامپیوتر قدیمی با سیستم عامل Mac دارید باید یک کابل دوطرفه استفاده کنید.

 

 

 

3_2

2- کابل ها را به پورت شبکه در هر دو لپ تاپ وارد کنید. برخی کامپیوترهای Mac جدیدتر این پورت را ندارند. بنابراین ممکن است لازم باشد یک آداپتور تهیه کنید که به پورت USB  متصل شود. 

 

 

 

3_3

3- روی هر کامپیوتر به پنل تنظیمات Network بروید. شما باید در بالای پنجره، دو منوی کشویی با نام های "Location" و "Show" ببینید. 

 

 

 

 

3_4

4- در منوی کشویی "Show"  گزینه "Network Port Configurations" را انتخاب کنید. شما باید یک لیست از تنظیمات پورت  مانند "Internal Modem" و "Built-in Ethernet"را ببینید. مطمئن شوید که "Built-in Ethernet" تیک دار است. روی Apply کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.

 

 

 

3_5

5- روی یک کامپیوتر، پنل تنظیمات  Sharing را باز کنید. در بالای پنجره، باید نام کامپیوتر و لیستی از ریز خدماتِ آن را ببینید.

 • جعبه کنار "Personal File Sharing" را تیک دار کنید. 

 •  در این لیست هر سرویس با آدرس " afp" شروع می شود. این آدرس را یادداشت کنید زیرا این آدرس برای کامپیوترهایی که می خواهند به شبکه متصل شوند لازم است.

   

   

   

  3_6

6- روی کامپیوتر دیگر، پنجره Finder را باز کنید. در منوی بالا باید دسته بندی GO را ببینید. روی GO  کلیک کنید تا یک گزینه را از منوی کشویی مربوطه انتخاب کنید. باید گزینه ای با عنوان"Connect to Server" ببینید. فقط می توانید فقط روی دکمه ⌘K کلیک کنید تا به پنجره "Connect to Server" دسترسی پیدا کنید.

 

 

 

3_7

7- آدرس afp را که قبلا یادداشت کرده بودید در قسمت  Server Adress  تایپ کنید. یک لیستی از آدرس های IP در لیست "Favorite Servers"ظاهر می شود. آدرس IP را روی کامپیوتر دیگر پیدا کنید. روی آن کلیک کنید. سپس روی Connect کلیک کنید. 

 

 

 

3_8

8- بعد از کلیک کردن روی Connect، باید نام کاربری و پسورد را وارد کنید. این نام کارکاربری و پسورد همان نام کاربری و پسوردی است که هنگام وارد شدن به کامپیوتر وارد می کردید.

 

 

 

3_9

9- شما باید ظرفیت ها را انتخاب کنید. همه فایل ها درکامپیوتر ظرفیت های مختلفی دارند. اگر می خواهید، می توانید مقدار همه ظرفیتها را در کامپیوتر دیگر انتخاب کنید.  و یا اگر  ظرفیت فایلهای خود را می دانید، آن را انتخاب کنید.

 

 

 

3_10

10- حالا شما می توانید روی فایل ها در کامپیوتر دیگر دسترسی پیدا کنید. حالا می توانید اطلاعات را بین دو کامپیوتر بدون دستگاه های خارجی انتقال دهید.

 

منبع: WikiHow

 

 

دسته: مقالات

نظر خود را بنویسید

برندها

 • Brother
 • Sewoo
 • Dymo
 • zebra
 • Honeywell
 • Zebex
 • sadr